ČASTÉ OTÁZKY

Ako sa môžem na fotenie pripraviť?
Najdôležitejšia a asi aj jediná vaša príprava je predstava o tom čo vlastne chcete fotiť, v akom prostredí a štýle a čo čakáte od výsledných fotografií. To je prvá vec, na ktorú sa vás budem pýtať, tak si to dobre premyslite ;-)

Ako sa mám obliecť, nalíčiť a čo zobrať so sebou?
Príliš pútavé, komplikované alebo vzorované oblečenie nie je vhodné, lebo na fotografií odvádza pozornosť od hlavného objektu - vás. Radšej by som zvolila jednoduchý, ideálne jednofarebný resp. nie príliš pestrý odev bez výrazných nášivok a obrázkov. Veľmi vhodné sú napr. pastelové farby, ktoré pomáhajú vytvoriť dojem jemnosti. To isté platí aj pre líčenie - menej je často viac. Samozrejme, nemusí to platiť pre každý typ fotenia. Hlavné je, aby ste sa cítili pohodlne, uvoľnene a atraktívne :-) Taktiež si so sebou môžete priniesť aj viac outfitov na výmenu alebo nejaké rekvizity, to fotografie určite oživí!

Čo musí spĺňať psík alebo iný zvierací kamarát, ktorého chcem dať nafotiť?
V prvom rade by zvieratko nemalo byť agresívne a útočné, všetko ostatné sa dá s trpezlivým prístupom zvládnuť (bojazlivosť, nedôvera voči cudzím ľuďom / veciam / miestam, malá ochota spolupracovať atď.). Ak ale zvláda aspoň základnú poslušnosť ako privolanie, sadni, ľahni a odloženie, je to veľká výhoda. Rôzne nezvyčajné povely a triky sú tiež vítané. Zviera by malo byť v dobrej kondícií, čisté a ak budeme fotiť v interiéri tak aj naučené hygienickým návykom. V prípade zlého zdravotného alebo psychického stavu zvieratka sa fotenie presunie na iný termín.

Kde prebieha fotenie?
Možností je viac. Niekde vonku v lese, na lúke, pri vode, v meste, proste tam kde sa nám to bude páčiť a bude to vhodné miesto pre daný typ fotenia. Ďalej to môže byť u klienta v pohodlí domova, v kancelárií (business portréty) alebo inom vhodnom interiéri, ktorý splňuje požiadavky a dotvára vaše predstavy. Poslednou možnosťou je fotografický ateliér (za príplatok).

Čo vlastne dostanem?
Klient obdrží dve verzie finálnych fotografií o počte na základe zvoleného balíka: fotografia s logom fotografa o rozlíšení 2048px na dlhšej strane určená na sociálne siete, web atď. a fotografia v plnom rozlíšení bez loga fotografa určená výhradne do tlače apod. - pre tieto platí zákaz uverejňovania na internete!
Kupujete si výsledok mojej práce, čiže hotové = spracované a upravené fotografie, nekupujete si moje autorské práva. Preto na ďalšie nakladanie s fotkami (akékoľvek úpravy farieb, tonality alebo prevedenia, orezávanie, použitie do koláží a iných grafických prác atď.) podľa autorského zákona potrebujete môj písomný súhlas. To sa vzťahuje aj na všetky uverejnené fotografie na mojom webe a ich ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie.

Ako mi budú doručené fotografie / grafika?
Fotografie / grafika budú klientovi odovzdané  prostredníctvom online galérie na tejto stránke a/alebo na USB kľúči.